opinie

Opinie o współpracy - trading

Andrzej Jakubczyk
Trader, Fotograf

Swoją przygodę z Forex-em zacząłem od nauki u Jakuba w 2017 roku. Pokazał mi jakie cechy powinien mieć profesjonalny trader i uświadomił, że jest to długotrwały proces wymagający czasu i zaangażowania. Dało mi to doskonałe fundamenty, na których zbudowałem swój trading.

Poznałem też dzięki niemu wiele wartościowych książek, szczególnie z psychologii tradingu, które przydają mi się do dziś. Jakub pracuje bardzo wytrwale na swój sukces i osoby, które chcą zarabiać na rynku powinny brać z niego przykład. Nie ma innej drogi do celu!

Piotr Majchrzak
Trader, Były pokerzysta

Dzięki Jakubowi, w 2017r. zostałem wprowadzony w świat rynków finansowych. Solidna porcja wiedzy połączona z doskonałymi umiejętnościami przekazywania tejże wiedzy, pozwoliła mi w relatywnie krótkim czasie, nie tylko zrozumieć jak zachowuje się cena, ale również wypracować niezbędne nawyki którymi powinien cechować się każdy profesjonalny trader.

Skype-y z Jakubem i wspólna analiza zagrań z której wyciągałem feedback pozwoliły mi zbudować swój trading plan dostosowany do moich indywidualnych cech osobowości. W skrócie: Wiedza warta fortunę przekazana w prosty i zrozumiały sposób. Gdybym zaczynał jeszcze raz od początku, chciałbym ponownie trafić pod skrzydła Kuby. (tym bardziej teraz po dwóch latach, gdzie Kuba, z tego co wiem pierwsze półrocze 2020 r grubo poświęcił czas na zrobieniem programu edukacyjnego z ćwiczeniami, zadaniami i wykładami)  
 
Mariusz G.
Trader

Dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do grupy?
Poszukiwałem kompleksowego rozwoju zawodowego dla traderów, aby ustalić jakie przekonania, strategie i stany umysłu są potrzebne, żeby działać w pełni profesjonalnie.

Jak oceniasz atmosferę na spotkaniach?
Dobrze

Co dała ci obecność w kreatorze?
Zrozumienie procesu budowania działań związanych z nimi przekonań oraz stanów i strategii myślowych.

Co najważniejszego wynosisz z pracy z grupą? 
Aby nauczyć się być kimś, kto profesjonalnie podchodzi do spekulacji trzeba opanować umiejętności o wiele trudniejsze niż zrozumienie co trzeba zrobić, co trzeba mieć, żeby tym kimś się stać.

Jaka jedna rzecz która najbardziej zapadła ci w pamięć po spotkaniu?
Ludzie mają na ogół skłonność do robienia wszystkiego w niewłaściwy sposób, bez jakiejkolwiek refleksji.

Czym w/g Ciebie podejście Kuby, różni się od tego, które widziałeś u innych nauczycieli?
Rób to co kochasz robić.

Czym jest wg ciebie kreator?
Najważniejszym czynnikiem z punktu widzenia skutecznej spekulacji jesteśmy my sami, dlatego powinno się na początku tej wyboistej drogi większość czasu przeznaczyć na samodoskonalenie i tym właśnie jest Kreator.

Czy jeszcze coś dodał byś na koniec?
Rynek stanie się twoim uniwersytetem finansowym, jeśli zdasz sobie sprawę , że najważniejszym warunkiem sukcesu w spekulacji jesteś ty sam.

Michał Żybura
Trader, Konsultant sprzedaży

Dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do kreatora?
Około roku przed kreatorem miałem możliwość i przyjemność współpracować z Kubą w podobnym projekcie, choć nie tak rozbudowanym jak ten obecny. Już wtedy zauważyłem jakim angażujący i wieloaspektowym zawodem jest trading. W tamtym momencie oddanie się projektowi przez Kubę było bardzo wysokie i to bardzo mi się spodobało. Nie widziałem na rynku osoby, która byłaby tak skupiona na samorozwoju w kierunku psychologii rynku, samego siebie i budowania odpowiedniej technologii rozwoju swojego tradingu. Jak powiedział mi, że planuje otworzyć Lubelskie Centrum Tradingu i kształcić tam podopiecznych nie wahałem się ani chwili, czy dołączyć do tego programu.

Jak oceniasz atmosferę na spotkaniach?
Na spotkaniach panowała duża kultura i co najważniejsze nie było tam osób z przypadku. Nie ma takiej opcji, aby ktoś bez przejścia testów mentalno-psychologicznych, ale i zapoznaniu się z wizją Lubelskiego Centrum Tradingu znalazłby się choćby na początkowych spotkaniach. Dlatego według mnie osoby będące na zajęciach były to jednostki o wysokim zaangażowaniu w swój rozwój jako tradera i wiedzą jaka ciężka praca go czeka. To wszystko stworzyło dla mnie atmosferę profesjonalizmu co przemawia za moją wizją progresu umiejętności profesjonalnego tradera.

Co dała ci obecność w kreatorze?
Na Pewno dużo pokory co do podejścia do rynku oraz przygotowanie się do ciężkiej pracy.

Co najważniejszego wynosisz z pracy z grupą?
Dla mnie istotna sprawą było tempo działań. Na chwile obecną pracuje na etacie i to stanowiło największa przeszkoda jeśli chodzi o czas i zaangażowanie ze względu na kwestie logistyczne. Grupa leciała do przodu i dawała mi kopa do tego by pokazać, że mimo jakiś tam… chce udowodnić, że dam radę. Podkreślę tylko, że kreator jest programem bardzo wymagający i nie ma przelewek jeśli chodzi o słabe tempo prowadzenia zajęć. Drugą kwestią jest poznanie innych traderów, którzy swoim podejście odmieniają sposób patrzenia na rynek oraz w późniejszych etapach konsultowania z nimi swoich spostrzeżeń.

Jaka jedna rzecz która najbardziej zapadła ci w pamięć?
Najbardziej zapadło i nadal mocno dudni w mi głowie to zaangażowanie Kuby podczas prowadzenia zajęć.

Czy wg Ciebie podejście Kuby, różni się od tego, które widziałeś u innych nauczycieli?
Tak. Dlatego właśnie wybrałem drogę z LCT. Nie interesował mnie weekendowy kurs o tym, że jestem zwycięzcą, gdzie stawiać SL i jak wskaźnik XYZ "robi" nam 100% konta w 2 dni. Interesowała mnie droga do profesjonalnego tradingu i studiowanie tego na maxa.

Czym jest wg ciebie kreator?
Powiem krótko. Są to studia z Daytradingu oraz psychologii.

Czy jeszcze coś dodał byś na koniec?
Dziękuje za poświęcony czas dla Kuby i z pełną świadomością stwierdzam, że będę podążał tą ścieżką. Polecamy Kreator jeśli tylko planujesz zostać w przyszłości dochodowym Day Traderem. Ja z kolei z niecierpliwością czekam na dalszą techniczną i psychologiczną część studiów.

Pozdrawiam 
Mike